Як посилити сигнал стільникового зв’язку?
Часто на околицях великих міст, на дачах і котеджних селищах сильно погіршується якість стільникового зв’язку. Розмова переривається, обривається, мобільний телефон не знаходить мережі оператора. Мобільний інтернет працює повільно чи зовсім відсутній. Дві основні причини цих лих — велика відстань до базової станції оператора та різні перешкоди на шляху розповсюдження сигналу. Вирішити проблеми з нестабільним стільниковим зв’язком за містом можна 3 різними способами но основний це купити підсилювач мобільного зв’язку.
Спосіб 1. Стаціонарний GSM-телефон з потужною виносною антеною
Перевага стаціонарних GSM-телефонів у порівнянні зі звичайними «мобільниками» та смартфонами – наявність роз’єму для підключення зовнішньої антени. Потужна виносна антена встановлюється на даху будівлі або на спеціальній щоглі та прямує у бік базової станції стільникового оператора. SIM-карта з відповідним тарифом встановлюється безпосередньо у GSM-телефон.
Користуватись стаціонарним GSM-телефоном дуже просто – він виглядає і працює майже так само, як звичайний міський телефон. Цей спосіб посилення ідеально підійде для людей похилого віку, які не звикли до сучасних смартфонів і мобільних девайсів.
Для стаціонарного стільникового телефону потрібна окрема SIM-карта, інакше вам доведеться постійно переставляти SIM-карту зі свого смартфона до GSM-телефону і назад.
Правильно встановіть антену, підключіть її до GSM-телефону — і все, налаштування завершено!
Місце зв’язку прив’язане до розташування телефону та антени
Щоб перемістити стаціонарний GSM-телефон в іншу кімнату, потрібно знову протягнути кабель і змістити антену.
Відсутнє посилення мобільного інтернету
Зовнішній GSM-телефон призначений для телефонізації заміських об’єктів та не підходить для посилення мобільного інтернету.
Спосіб 2. Комплект репітера стільникового зв’язку (підсилювача)
За допомогою комплекту на основі активного підсилювача (репітера) можна покращити якість зв’язку та мобільного інтернету по всій площі приміщення. Репітер приймає сигнал від зовнішньої антени, посилює його і потім передає на внутрішню антену. Внутрішня антена випромінює посилений сигнал та забезпечує надійне покриття. На ринку доступні як однодіапазонні підсилювачі для окремих видів зв’язку (наприклад, GSM), так і мультидіапазонні моделі, які підвищують потужність кількох стандартів (наприклад, одночасно 3G і 4G).
Після посилення стільниковий зв’язок з’являється на всіх мобільних пристроях у зоні дії репітера. Абоненти здійснюють дзвінки та користуються інтернетом через свої особисті SIM-картки, навіть не підозрюючи про наявність підсилювача.
Репітер посилює всі сигнали в певному частотному діапазоні і, таким чином, не обмежений одним оператором.
Оскільки посилений сигнал поширюється по всьому приміщенню, користувачі можуть використовувати смартфони та інші пристрої без будь-яких обмежень.
Налаштувати систему посилення на основі репітера трохи складніше, ніж стаціонарний телефон GSM. Але ж не варто боятися! Наші комплекти забезпечені вичерпною інструкцією, що пояснює всі нюанси та дозволяє уникнути найчастіших проблем під час встановлення.
Можливість встановлення мультидіапазонного репітера (GSM/3G/4G)
У продажу є мультидіапазонні репітери, що підсилюють не тільки голосовий зв’язок, а й широкосмуговий інтернет 3G/4G!
Для підключення швидкого інтернету на дачі ми рекомендуємо комплекти посилення, що складаються з вуличної антени і 4G-роутера (або WiFi-роутера з модемом, що окремо підключається). У цьому випадку посилення сигналу здійснюється пасивно виключно за рахунок вуличної антени. Завдяки такому підходу вдається досягти найкращих показників сигнал/шум та забезпечити максимальну швидкість інтернет-з’єднання.
Крім того, 4G-роутери з вуличною антеною підтримують передові технології стільникових мереж. Багато комплектів мають подвійну антену для використання двоканального режиму MIMO 2×2. Сучасні моделі 4G-роутерів та модемів відносяться до високих категорій LTE та підтримують агрегацію частот (LTE Cat. 6 і вище).