Що таке талрепи і навіщо вони потрібні?

Купити талрепФактично, кожне обладнання не може обійтися без використання спеціального ручного пристрою, званого талрепом. Система цього інструменту надзвичайно легка та надійна у зв’язку з тим, що забезпечує високу міцність з’єднань та зручність у роботі з ними. Цей натягувач використовується там, де людської сили просто недостатньо та напруга зберігається протягом тривалого часу.

Призначення та сфери застосування талрепу

Талреп – це такелажний вузол, призначений для використання при фіксації вантажу під час транспортування, для утримання різних компонентів та для регулювання натягу кабелів, канатів, тросів. Принцип дії цього пристрою полягає в тому, що при обертанні корпусу головки рухаються один на одного. При малих навантаженнях можна вибрати вручну силу натягу каната. Якщо необхідно послабити натяг, муфта має обертатися у протилежному напрямку.

Сфери застосування талрепів

Завдяки простоті конструкції та широким можливостям використання, талрепи в даний час активно використовуються в наступних областях:

  • будівництво будівель та мостів;
  • підйомне обладнання;
  • прокладання кабельних мереж між будинками;
  • суднобудування, судноплавство та яхтинг;
  • кріплення спортивного інвентарю;
  • установка антен;
  • тимчасове встановлення наметів;
  • додаткова підтримка обладнання, що перебуває на реконструкції або аварійному стані.

Пристрій та принцип роботи

Цей пристрій складається з чотирьох частин:

  1. Литі або штамповані муфти з двома різьбовими отворами. Муфта може бути у формі прямокутної рами або еліпса.
  2. Пара гачків або інших вантажозахоплювальних елементів (ремінців) з різьбленням на протилежній частині.
  3. Підкладні шайби, що створюють більш рівномірний розподіл навантаження.
  4. Стопорні гайки, що запобігають мимовільному обертанню ручок.

Класифікація талрепів

Всі натягувачі можна розділити на кілька важливих характеристик, однією з яких є матеріал для виготовлення. Для виготовлення натягувачів підходить тільки сталь вищої якості, з якої методом кування виготовляються вироби, які на наступному технологічному етапі пасивуються. Пасивація – це нанесення захисного шару виключно методом гарячого цинкування, що забезпечує необхідні антикорозійні властивості кріпильних деталей, які використовуються для тривалої експлуатації у вологому середовищі без втрати якісних характеристик.

Також важливо розібрати типи кріплення на кінцях гвинтів, серед яких найчастіше використовуються вироби з маркуванням:

  • C+C (гак/гак);
  • C+O (гак/кільце);
  • O+O (кільце/кільце).

Такі талрепи можуть бути відкритими та закритими. Другий тип частіше зустрічається у більш сучасних моделях.

Як вибрати талреп?

Особливу увагу при виборі виробу слід приділити такому параметру як максимально допустиме навантаження. Якщо використовується для фіксації вантажу у вертикальному положенні, потрібен великий запас приблизно 600–900 %. Безпека є також важливим моментом. Необхідно розуміти, наскільки надійно сталевий канат або трос оточує затискач. Типи конструкцій з двома гаками мають найменшу безпеку.

При виборі варто уважно вивчити маркування товару, вона вказана у кейсі або технічній документації, яку повинен мати кожен сертифікований товар.

Крім навантаження необхідно враховувати розмір елемента. Наприклад, якщо монтаж здійснюватиметься в обмежених умовах. Необхідно звернути увагу на наявність антикорозійного захисту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: