Як можна подати заяву на розлучення онлайн

Розірвання шлюбу сьогодні відбувається через відділ реєстрації актів цивільного стану або в судовому порядку. І в тому, і в іншому випадку можливо вам необхідна буде консультація сімейного адвоката. В сьогоднішніх реаліях не завжди обидва подружжя можуть з’явитися одночасно для складання заяви про розлучення. У такому разі подати усі необхідні документи можна онлайн, що помітно полегшує процес.

Чи потрібно для цього заручитися допомогою кваліфікованих спеціалістів? Так, на https://sbars.com.ua/rozluchennya-onlajn/ ви можете ознайомитися з усіма аспектами подачі заяви на розлучення онлайн та запросити фахову консультацію від шлюбного юриста.

Особливості подачі заяви на розлучення онлайн

Сьогодні для того, аби розірвати шлюб, подружжя може звернутися до органів реєстрації актів цивільного стану або в суд. Перший варіант актуальний для пар, які не мають неповнолітніх дітей, а також тих, де обидва подружжя добровільно погоджуються на розірвання шлюбу. Через суд розлучення оформлюється у випадку, коли:

  • пара виховує спільних неповнолітніх дітей;
  • один з подружжя має претензії до іншого або небажання розривати шлюб .

Сьогодні існує максимально проста процедура, яка дозволяє подати заяву на розлучення без необхідності подружжя приїжджати до відповідних органів. Це особливо актуально, якщо люди проживають, наприклад у різних містах або через роботу чи інші поважні причини не можуть знайти час відвідати органи реєстрації актів цивільного стану.

Заяву онлайн приймають в електронному форматі і розглядають протягом наступних кількох днів. Давайте детальніше розглянемо усі етапи подачі цифрового документу.

Основні етапи подачі заяви на розлучення онлайн

Подати заяву на розлучення онлайн безпосередньо через сервіс Дія станом на сьогодні неможливо. Однак мати цей додаток на телефоні обов’язково. Адже вам знадобиться цифровий підпис, який отримується у особистому кабінеті.

Процедура подачі заяви виглядає наступним чином:

  1. Відвідайте сайт Електронного суду та авторизуйтеся на ньому. Для цього потрібно буде ввести вашу адресу електронної пошти, а також електронний цифровий підпис.
  2. На сайті створено шаблон заяви про розлучення. Він складений, згідно чинного законодавства і має юридичну силу. Заповніть заяву, вказавши всю необхідну інформацію безпосередньо на сайті платформи.
  3. Усі додаткові документи, які необхідно буде прикріпити до справи, додайте в цифровому вигляді.
  4. Оплатіть судовий збір і відправте заяву. Дочекайтесь підтвердження, яке має прийти на вашу адресу електронної пошти.

В подальшому безпосередньо в своєму кабінеті на сайті Електронного суду ви можете відстежувати усю нову інформацію щодо розгляду вашої заяви. На електронну пошту прийде лист із датою та часом, коли можна буде звернутися до відповідних інстанцій для отримання свідоцтва про розлучення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: