Ви купили електрогітару або тільки плануєте зробити це? Вітаємо, відмінний початок! Але не варто думати, що покупкою самого інструменту і обмежитися, так як для нього потрібно придбання додаткового обладнання і аксесуарів, які допоможуть зробити заняття музикою приємними і ефективними.
Якщо ще розглядаєте дане питання, то хочемо порадити звернутися до професійного інтернет-магазину KumCenter (посилання). Вони не тільки можуть порадити інструмент індивідуально під ваші потреби, а швидко доставлять і нададуть найкращий сервіс.
З ними гітара буде звучати правильно, а ви можете експериментувати з різними техніками гри і ефектами. Не обов’язково купувати все одночасно: щось буде потрібно обов’язково і одразу, з чимось можна почекати, але з часом точно варто спробувати.
Електрогітара – це той інструмент, який добре звучить тільки при наявності комбопідсилювача, різних примочок, а значить потрібні і кабелі. Також гітару потрібно в чомусь зберігати, переносити, доглядати за нею, щоб зберегти її зовнішній вигляд і звучання якомога довше.
Отже, крім електрогітари, вам будуть потрібні:
- комбоусілітель (або підсилювач і кабінет)
- шнури (кабелі)
- струни (комплекти і поодній);
- процесор;
- педалі ефектів
- чохол або футляр;
- стійка або кронштейн;
- ремінь;
- медіатор (краще кілька);
- вертушка для струн;
- тюнер.
Якщо ви тільки починаєте грати на електрогітарі, то спочатку можете купити лише комбопідсилювач і кабель, щоб чути гітару, виконувати вправи і опановувати техніку гри. Решту купите з часом.
Комбопідсилювач
Комбопідсилювач або комбік необхідний для того, щоб електрогітара звучала. Це пристрій 2 в 1: підсилювач і динамік (голова і кабінет). Гітара підключається до комбінації, а вже з його динаміка ви чуєте звук – все дуже просто. Вибір комбіков дуже великий, але для домашніх занять музикою можете зупинитися на моделях потужністю 15 Вт. Звичайно, потужність – не головна характеристика, але для початківців музикантів є орієнтиром того, в який бік дивитися.
Комбопідсилювачі бувають ламповими і транзисторними, в залежності від компонентів ланцюгів посилення. Перші — дорожче, другі — доступніше. Початківцям гітаристам можна вибрати транзисторний комбік – чистий звук за прийнятні гроші, більшого вам не буде потрібно. Лампові комбіки зазвичай використовують професіонали на виступах або власники дорогих інструментів, цінителі «теплого лампового звуку».
Комбопідсилювачі мають вбудовані ефекти, різні регулятори і цікаві фішки. Варто окремо наголосити на необхідності виходу на навушники, якщо ви плануєте грати вдома, щоб сусіди і близькі люди не відбили ваше бажання грати на гітарі.
Шнур
Якщо бути точніше, то інструментальний кабель, який необхідний для підключення електрогітари до будь-якого обладнання (комбіну, процесору, примочкам та інше). Скільки потрібно кабелів? Хоча б один, але хороший! А краще кілька, кількість залежить від використовуваного обладнання. Придбайте хороший кабель, щоб уникнути проблем зі звуком і різними перешкодами. Не беріть довгий кабель без особливої необхідності.
Струни
Купили нову гітару? Міняйте струни. Так-так, звичайно на інструменти для продажу ставлять струни не кращої якості, тому їх краще одразу замінити на хороші і звикати вже до них. Струни бувають різними, відрізняючись по матеріалу, жорсткості, виду обмотки, сердечника тощо.
Початківцю гітаристу більше підійдуть м’які струни (наприклад, з нікелю) з невеликим натягом, щоб пальці поступово звикали до навантаження. Але ви можете поекспериментувати і знайти кращий варіант для себе. Струни потрібно періодично міняти, тому час від часу у вас буде виникати шанс спробувати новий комплект.
Педалі ефектів
Педалі ефектів (так звані примочки) дозволяють спотворювати звучання гітари в режимі реального часу, досягаючи незвичайних звукових ефектів. Це невеликі пристрої, що підключаються за допомогою інструментального кабелю до електрогітарі, на які можна натиснути ногою під час гри. Як правило, одна педаль дає один ефект.
Найбільш популярними примочками є наступні:
- Distortion (дісторшн) або перевантаження є найпопулярнішим гітарним ефектом, який змушує вашу гітару гарчати.
- Tremolo є своєрідним вібрато, коли швидко періодично змінюється гучність, змушуючи звук як би тремтіти.
- Delay – ефект, що нагадує відлуння.
- Reverb (ревербація) – ефект повторення звуку з затримкою, використовується для створення ефекту об’ємного звучання, схожого на звук в закритому приміщенні.
- Chorus дозволяє за рахунок модуляції досягти ефекту одночасної гри кількох гітар.
- Flanger – ефект, схожий на попередній, але відрізняється часом затримки. Дозволяє отримати «летить» звук.
Ви можете випробувати всі ці ефекти і знайти серед них улюблений. Варто відзначити, що можна спробувати емуляцію будь-яких ефектів програмно з використанням комп’ютера з відповідним програмним забезпеченням. Такий спосіб відмінно підійде саме для експериментів і пошуку свого звуку, але справжні педалі ефектів все ж звучать більш реалістично і жваво.
Процесор
Гітарний процесор також використовують для спотворення звуку електрогітари. По суті, він являє собою сукупність декількох педалей ефектів в одному пристрої, тому початківцю гітаристу вигідніше купити один процесор, ніж кілька педалей, та й працювати з ним простіше. Використовуючи гітарний процесор, ви отримуєте відразу кілька варіантів звучання, а також метроном, тюнер та іншим в одній невеликій коробочці.
Процесор легко переносити і транспортувати, для нього не потрібен спеціальний педалборд (як для педалей ефектів), зменшується кількість підключаються кабелів – коротше, одні плюси, крім звуку: у педалей ефектів він все ж трохи краще.
Чохол
Аксесуари для зберігання електрогітари є обов’язковими до покупки, не варто відкладати це на потім, тому що знадобляться вони вам відразу ж, як тільки ви захочете випустити гітару з рук. До таких аксесуарів відносяться чохли і стійки. Чохол або кейс (жорсткий чохол) використовують зазвичай для перенесення або транспортування гітари, а також для тривалого її зберігання, коли гітарою довгий час не користуватимуться. Вони захищають гітару від механічних пошкоджень, перепаду температур і вологості, а також від пилу. Вибір чохлів дуже великий, вони бувають термостійкими, вологостійкими, м’якими, жорсткими та ще декілька.
Стійка або кронштейн
Після того як ви закінчили грати на гітарі, вам потрібно її кудись поставити, покласти або повісити. Якщо простір дозволяє, то краще використовувати гітарну стійку, яка допоможе утримати гітару від падінь і відмінно впишеться в будь-який інтер’єр. Зі стійки гітару легко і швидко можна взяти в будь-який момент. Якщо ж місця на підлозі мало або в приміщенні є домашні тварини, то краще використовувати настінний кронштейн.
Ремінь
Ремінь дозволить вам грати стоячи, розташувавши при цьому гітару на зручному для вас рівні, для цього на ремені є фіксатор для регулювання довжини. Ремені можуть бути виконані з тканини, екокожі і шкіри, часто вони виконують не тільки підтримуючу, але і декоративну функцію.
Вертушка для струн
Вертушка для струн – недорогий аксесуар, який полегшить вам настройку гітари і заміну струн. Саме про неї можна сказати: малий золотник — та доріг, за допомогою вертушки набагато легше обертати колки.
Медіатори
Медіатор затискають між пальцями і використовують для гри на гітарі. Він дозволяє швидко отримувати звуки, що буває часто необхідно для гри на електрогітарі. А також медіатор дозволяє отримати більш чистий і дзвінкий звук.
Медіатори розрізняються за формою, розміром, товщині і матеріалами. І вибір медіатора строго індивідуальний для кожного музиканта. А про те, які медіатори бувають, почитайте в статті. Купуйте кілька різних медіаторів (вони зовсім недорогі) і знайдіть кращий для себе експериментальним шляхом. Вони ламаються і стачіваются під час гри, тому під рукою краще завжди мати запасний варіант.
Тюнер
Тюнер використовують для настройки гітари. Звичайно, можна заощадити і налаштовувати гітару на слух, але тюнер дозволяє зробити це швидше, більш наочно і точно. Також тюнер просто необхідний при налаштуванні гітари в галасливому місці. Тюнер часто вбудовують в гітарні процесори. Про те, чи варто купувати тюнер як окремий пристрій або досить встановити додаток в смартфон розгорається суперечка до сьогодні.
Отже, покупка електрогітари – це тільки півсправи, так як для повноцінної гри, зберігання і обслуговування інструменту, а також для різного роду музичних експериментів вам необхідно придбати ще якусь кількість обладнання і аксесуарів. Що саме купити, в якому порядку і якої якості, вирішувати виключно вам. Вивчіть матеріали з даної теми, прислухайтеся до порад музикантів або консультантів, а, можливо, виберіть експериментальним шляхом. І успіхів у творчості!