Як належним чином встановити очисні споруди

Правильна установка очисних споруд є важливим завданням для забезпечення надійності та тривалості служби септиків. Зазвичай септики або біологічні очисні системи (септики глибокої біологічної очистки) встановлюються на території заміських будинків, дач, а також невеликих комерційних об’єктах.

Складність процесу встановлення залежить від числа та розмірів резервуарів, рівня грунтових вод, наявності або відсутності компресора, а також від того, чи це сезонний або постійний об’єкт. Наприклад, якщо очисні споруди призначені для постійного використання в заміських будинках або котеджах, то їх може бути доцільно доповнити системою аеробної післяочистки (САД).

Різноманітність доступних видів місцевих очисних систем дає можливість вибрати септик різної ємності та рівня очищення відповідно до кількості мешканців будинку.

Як належним чином встановити очисні споруди

Правила встановлення систем очищення стічних вод

Автономні системи очищення стічних вод відповідають за збір та очищення забруднених рідин з туалетів, душів, посудомийок та пральних машин. Спеціалісти рекомендують розташовувати очисні споруди якнайближче до житлових та господарських будівель, де є місця відведення води.

Системи очищення повинні бути розташовані на відстані від 3 до 10 метрів на глибині від 0,3 до 0,6 метра. Ці вимоги мають раціональне обґрунтування через наступні моменти:

— Головний потік стічних вод зазвичай рухається горизонтально, тому глибина встановлення першого елементу впливає на глибину розташування останнього.

— Біологічні процеси очищення не відбуваються в каналізаційних трубах, тому при великій відстані до резервуара, зимою стічні води можуть замерзнути або труба може часто забиватися.

Монтаж біосептиків вимагає правильного обчислення, тому краще довірити цю роботу професіоналам. Враховуючи те, що неправильний монтаж може призвести до збоїв у роботі та зупинки обладнання, витрати на послуги монтажників видаються невеликими.

Поради для успішного монтажу:

1. Вибираючи септик, враховуйте добовий об’єм стічних вод.

2. Розмістіть конструкцію на відстані не більше 10 метрів від будівель і на глибині не більше 1 метра.

3. Утепліть трубу каналізації.

4. Підготуйте виріз із запасом розмірами на 30-40 сантиметрів більше, ніж розміри септика.

5. Встановіть септик на шар піску і заповніть простір пісочно-цементною сумішшю.

6. Поступово наповнюйте резервуари водою під час засипки.

Не забудьте також утеплити конструкцію враховуючи глибину промерзання грунту. Важливим етапом монтажу є встановлення вентиляційної труби та обводного каналу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: